Hlasujte v anketě o nejlepší podnikatelský příběh roku 2019!

Hlavní spoluorganizátor soutěže, společnost Mafra, vyhlašuje od roku 2011 čtenářskou anketu o „Nejlepší podnikatelský příběh" Redakce MF DNES vybere z přihlášených do soutěže EY Podnikatel roku osm finalistů, jejichž profily publikuje. Čtenáři iDNES.cz a MF DNES pak svými hlasy zvolí nejlepší podnikatelský příběh uplynulého roku. Vítěz ankety bude odtajněn v rámci slavnostního vyhlášení výsledků soutěže EY Podnikatel roku 2019 České republiky, které se uskuteční 3. března 2020 na pražském Žofíně.

Pomozte vybrat letošní nejlepší podnikatelský příběh, i váš hlas může rozhodnout. V aktuální anketě hlasujte do půlnoci 2. února 2020 zde.

Finalisté soutěže o nejlepší podnikatelský příběh:

      
Petr Bouchal, Pebopro – Podnikatelský punk. Tak by se dalo mluvit o byznysových začátcích Petra Bouchala. Dnes jeho firma Pebopro působící v řadě zemí v západní Evropě staví stanové hotely na velkých motoristických soutěží či třeba Oktoberfestu a loni vykázala obrat v řádech milionů korun. Peníze pak slouží na investice do vývoje. 


Martin Fořt, Michal Štádler, Calabar Invest – Michal Štádler a Martin Fořt se poznali zhruba před dvaceti lety, kdy oba pracovali v Tesku a začínali v nákupu. Tam pronikli i do toho, jak vznikají nadměrné zásoby, zboží, co se neprodá. Dnes mají firmu, která je od řetězců i malých firem vykupuje, přetřídí a prodává dále. 


Jan Hummel, Fruitisimo Fresh – Sám o sobě říká, že je zmrzlinář-makroekonom. Jan Hummel, šéf úspěšné firmy Fruitisimo, se na poli českého gastrobyznysu pohybuje už skoro sedmnáct let. Nápad, že začne podnikat se u něj zrodil v roce 2001, kdy jako dvacetiletý student VŠE sbíral zkušenosti v Americe.


Libor Musil, LIKO-S – Dnes propaguje ekologické stavitelství, na výrobní haly sází rostliny. Libor Musil ze Slavkova u Brna však hned po roce 1989 začínal podnikat s výrobou jeřábů. Měl přitom dluh na krku.


Barbora Novotná, škola a školka B-English – Založit vlastní školku napadlo Barboru Novotnou v pouhých jednadvaceti letech. Vystudovaná pedagožka se po krátkém působení na státní škole rozhodla svůj projekt uskutečnit, ačkoli na to byla úplně sama.


Václav Staněk, Vasky trade – Loni ho časopis Forbes zařadil do prestižního žebříčku 30 pod 30. Dvaadvacetiletý Václav Staněk, rodák z Fryštáku u Zlína, se dostal mezi třicítku talentovaných Čechů mladších třiceti let. Ve stejném roce prodal 12 tisíc párů bot a oslavil třetí narozeniny své firmy, jejíž obrat se vyšplhal na 30 milionů korun.


Jan Sláma, David Špunar, FaceUp Technology  – Jejich spolužáci v dětství trávili volný čas s mobilem či počítačovými hrami, Jan Sláma a David Špunar se místo toho už tehdy zajímali o slova jako podnikání či byznys a snažili se toho už od školních let využít.


Petr Vlček, AVT Group – Nechtěl nad sebou mít šéfy a obchodníky. Bavila ho audiovizuální technika, založil si firmu na její instalaci a dnes má Petr Vlček a jeho AVT Group za sebou více než sto šedesát velkých zakázek. Od akustických přestaveb místností přes ozvučení sportovních hal až po úpravu kanceláří.

Držitelé ceny čtenářů MF DNES a iDNES.cz o „Nejlepší podnikatelský příběh"

2018: Jan Kokáš a Ondřej Koneš, Workout Club Parks
2017: Petra Plemlová, unuodesign s.r.o.
2016: Jaroslav a Martina Kotasovi, Bezlepík s.r.o.
2015: Pavel Baloun, BANES
2014: Vladimír Olmr, SOPO
2013: Karel Nikl, Karel NIKL
2012: Helena Bednářová, Centrin CZ
2011: Jaroslav Zeman, DETOA Albrechtice
2010: Jindřich Fikar, Čokoládovny Fikar