Praha a Středočeský kraj

                                                                    


Praha a Středočeský kraj   

Praha, 18. září 2018 Společnost EY vyhlásila již čtrnáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje pod záštitou primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba. Do soutěže EY Podnikatel roku lze nominovat podnikatele, jímž je fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Tato společnost musí existovat minimálně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců. Vítěz soutěže EY Podnikatel roku 2018 hl. města Prahy a Středočeského kraje bude vyhlášen v únoru 2019.

Simona Kijonková, zakladatelka a majitelka úspěšné přepravní společnosti Zásilkovna s.r.o. se stala loňskou vítězkou a držitelkou titulu EY Podnikatel roku 2017 hlavního města Prahy. Svého vítěze získal také Středočeský kraj, kde si trofej nejlepšího podnikatele pro rok 2017 odnesla další úspěšná žena podnikatelka, Alexandra Kala ze společnosti PROFIMED s.r.o., která patří mezi největší dodavatele a specialisty na pomůcky ústní hygieny v České republice.

„I v devatenáctém ročníku soutěže EY Podnikatel roku hledáme inspirativní a úspěšné podnikatelské osobnosti z Prahy i Středočeského kraje. Hlavní město a střední Čechy dlouhodobě patří k regionům s největším počtem nominací a oceněných podnikatelů a zároveň s celkově větším množstvím přihlášených podnikatelek než v ostatních krajích. V loňském roce zde byly oceněny hned dvě ženy, které díky silné motivaci, pracovitosti a pevné vůli vybudovaly prosperující firmy, které jdou příkladem zavedeným podnikatelům i těm, kteří nad realizací svého nápadu teprve uvažují. Právě inspirativní příběh z vašeho okolí může motivovat i další podnikatele k rozvoji svého byznysu. Proto neváhejte a i letos nominujte podnikatelské osobnosti, kterých si vážíte a jejichž příběh bude inspirací pro ostatní,“ vyzývá Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

(zleva) Alexandra Kala, majitelka a jednatelka společnosti PROFIMED s.r.o. a Simona Kijonková, zakladatelka a majitelka společnosti Zásilkovna a.s.

„Praha je plná silných a obdivuhodných podnikatelských příběhů. Zvítězit v takové konkurenci a získat titul EY Podnikatel roku 2017 hlavního města Prahy proto pro mě bylo a je skutečně významným oceněním. Snažím se dělat věci naplno a pořádně. Je to běh na dlouhou trať s řadou hodně ostrých zatáček. Je skvělé, když vás někdo za toto úsilí ocení. Mám kolem sebe skvělý tým lidí, bez kterého bych byla jen ten pověstný osamocený voják v poli. Zásilkovna je také jejich dílo, i jim toto vítězství patří. Ocenění je pro nás zároveň velkým závazkem neusnout na vavřínech a stále pracovat na dalším růstu Zásilkovny a pomáhat i dalším podnikatelům v jejich úsilí,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka a majitelka Zásilkovny a držitelka titulu EY Podnikatel roku 2017 hlavního města Prahy.

Praha a Středočeský kraj patří mezi nejúspěšnější kraje, v osmnáctileté historii soutěže EY Podnikatel roku z nich pochází celkem pět celorepublikových vítězů, z toho tři z nich podnikají ve Středočeském kraji. Ze středních Čech také pochází největší firma v celé historii soutěže s ročním obratem v době účasti přes 10 miliard korun. Nejstaršímu účastníkovi z kraje bylo 68 let. Praha naproti tomu vyniká nadprůměrnou účastí žen. Zatímco v celé České republice se mezi zúčastněnými ke slabšímu pohlaví řadí jen každý desátý, v Praze je podíl podnikatelek o něco vyšší, 15 %. V loňském roce poprvé v historii soutěže získaly oba krajské tituly ženy, které podnikají nejen na území Prahy a Středočeského kraje, ale své působení dále rozrůstají do Střední Evropy.

Porota složená především z vítězů předcházejících ročníků se řídí mezinárodně platnými pravidly. Mezi hlavní kritéria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a samozřejmě finanční výsledky podniku, které jsou jasným ukazatelem zdraví a růstu firmy. Proces hodnocení je komplexní a zohledňuje kromě ekonomických dat také osobnost soutěžícího a jeho podnikatelský příběh. Porotci se také zaměří na podnikatelského ducha nominovaného, jeho čestnost a poctivost či mimopodnikatelské aktivity ve společnosti nebo regionu.

______________________________________________________     

Držitelé titulu EY Podnikatel roku hlavního města Prahy

2017: Simona Kijonková, Zásilkovna s.r.o.

2016: Leopold Bareš, SIPRAL a.s.

2015: Jiřina Nepalová, Renomia a.s.

2014: Jaroslav Horák, Albatros Media, a.s.

2013: Jaroslava Valová, SIKO KOUPELNY a.s.

2012: Zdeněk Pelc, GZ Digital Media, a.s.

2011: Pavel Bouška, VAFO PRAHA s.r.o.

2007: Ondřej Fryc, Internet Mall, a.s.

_______________________________________________________

Držitelé titulu EY Podnikatel roku Středočeského kraje

2017: Alexandra Kala, PROFIMED s.r.o.

2016: Miroslav Jelínek, Strojmetal Aluminium Forging s.r.o.

2015: Zdeněk Pelc, GZ Media, a. s.

2014: Martin Vohánka , W.A.G. payment solutions, a.s.

2012: Zdeněk Pelc, GZ Media, a. s.

2011: Pavel Bouška, VAFO PRAHA s.r.o.

2010: Martin Hrdlička , HRDLIČKA spol. s r.o.

2009: Eduard Kučera, AVAST Software a.s.

2008: Vladimír Kovář, Unicorn a.s.

2007: Jan Mičánek, LESS a.s.

2006: Roman Sviták , Grada Publishing, a.s.

2005: Ivo Lukačovič, Seznam.cz, a.s.

__________________________________________________________________

EY Česká republika
Twitter
Facebook
LinkedIn
YouTube
Instagram