Kdo se stane dalším EY Podnikatelem roku 2014 Zlínského kraje?

Společnost EY pod záštitou Stanislava Mišáka, hejtmana Zlínského kraje, vyhlášuje další ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku Zlínského kraje. Loňským vítězem se ve Zlínském kraji stali František a Robert Kudelovi, majitelé Chropyňské strojírny a.s., kteří na slavnostním galavečeru EY Podnikatel roku převzali další prestižní ocenění a trofej EY Technologického podnikatele roku 2013.

„Je velmi potřebné všímat si prostřednictvím této soutěže a všech podobně zaměřených aktivit úspěšných a kvalitních podnikatelů, aby se veřejnost mohla seznámit s konkrétními lidmi, kteří díky své píli, odvaze a vytrvalosti dokázali vybudovat prosperující firmy a můžou být příkladem i pro druhé. Poctivé podnikání je oblast, kterou je nutné všemožně podporovat, propagovat a hlavně vytvářet pro ni dobré podmínky, protože jedině tak mohou vznikat nové ekonomické hodnoty a také nové pracovní příležitosti,“ říká Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje.

„Jsem strašně rád za ocenění, která jsme dostali a to EY Podnikatel roku Zlínského kraje a EY Technologický podnikatel. Tato ocenění nám přinesla to, co jsem od nich očekával, tedy zviditelnění Chropyňské v rámci našeho regionu a hrdost našich zaměstnanců na to, že jsou technologickou špičkou v České republice. Navíc díky za pozvání na Žofín bylo úžasné potkat se s ostatními podnikateli, kteří sice podnikají v jiných oborech než je náš, ale žijí stejnými radostmi a starostmi jako jsou naše. Je fajn vidět jak se snaží něco budovat, jak ale na druhou stranu berou život s pokorou – o tom se člověk v novinách ale nic nedočte. Zajímavější je černá kronika..,“ říká Robert Kudela, generální ředitel společnosti Chropyňská strojírna, a.s. a držitel titulů EY Podnikatel roku 2013 Zlínského kraje a EY Technologický podnikatel roku 2013.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2014 Zlínského kraje bude známo v únoru 2015. Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2014 České republiky budou vyhlášeny 3. března 2015.

_______________________________________________________________________________________

Složení poroty soutěže EY Podnikatel roku 2014

Jiří Hlavatý, předseda poroty, JUTA, EY Podnikatel roku 2013

František Piškanin, HOPI, Podnikatel roku 2012

Jannis Samaras, Kofola, Podnikatel roku 2011

Eduard Kučera, AVAST Software, Podnikatel roku 2009

Vladimír Kovář, Unicorn, Podnikatel roku 2008

Pavel Juříček,BRANO GROUP, Podnikatel roku 2006

Zbyněk Frolík,LINET, Podnikatel roku 2003

Petr Šmída, investor, ENERN

Tomáš Ventura, zástupce šéfredaktora, iDNES.cz

Michal Půr, šéfredaktor Euro

Petr Šimůnek, šéfredaktor Forbes

20140912TZ_EY_Podnikatel_roku_2014_Zl_nsk_ho_kraje.docx